Kozarev otvorio tradicionalni „Pres reli” u susret Sajmu automobila
Učesnici su se takmičili u tri grupe u zavisnosti od zapremine motora, kao i u posebnim kategorijama - Dame, Juniori i Veterani. U trci su učestvovali novinari, uključujući takmičare iz Kanade i Rusije, što je ovogodišnjoj manifestaciji dalo međunarodnu dimenziju.
Ukazjući na značaj sporta u svim sferama života, Kozarev je zahvalio organizatorima i čestitao na okupljanju velikog broja učesnika, izrazivši nadu da bi ovo takmičenje u budućnosti moglo da preraste u šampionat. Iskoristio je priliku da najavi i da Ministarstvo spoljnih poslova organizuje diplomatske sportske igre, istakavši da bi u okviru tih aktivnosti u budućnosti mogle biti uvrštene i discipline poput automobilizma ili kartinga.
Naglasio je da ova manifestacija traje već decenijama i predstavlja tradiciju koja se prenosi „s kolena na koleno“, kako među organizatorima, tako i među učesnicima, sudijama i predstavnicima medija. Kozarev je istakao da ovaj događaj i za njega ima lično i emotivno značenje, jer je od detinjstva deo te automobilsko-sportske priče.
Učesnicima je poželeo mnogo uspeha i bezbednu trku, uz poruku da buduće generacije nastave ovu tradiciju i da se u sport uključuju na zdrav, sistematičan i institucionalno organizovan način, kroz klubove i auto-moto sport, gde se neguju bezbedno, odgovorno i zdravo nadmetanje.